06J198151E Piston Ring Set Pin 21mm Piston 82.5mm 06J198151C 1.8/2.0T Engine Compatible with AUDI A5 Coupe Q5 Skoda Octavia Superb Seat Leon Toledo VW Eos Golf GTI Jetta Passat CC
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
08
quantity
Product details
Category
【Part No.】 : 06J198151C 06J 198 151 C06J198151E 06J 198 151 E06H198151B 06H 198 151 B 06J198151P 06J 198 151 P06H198151B 06H 198 151 B06H198151C 06H 198 151 C06H198151G 06H 198 151 G06H198151R 06H 198 151 R06J198151B 06J 198 151 B06H198151J 06H 198 151 J06H198151K 06H 198 151 K06H198151L 06H 198 151 L06H198151N 06H 198 151 N 06K198151 06K 198 151 06K198151A 06K 198 151 A【Other Part No.】 : R1010300KSR1010300800073810000A0700875895057000047 90853 0WG1025262【Material】 : Metal【Pin Diameter】: 21mm/0.83''【Piston Diameter】: 82.5mm/3.25''【Ring Thickness】: 1.2*1.5*2.0mm/0.05''x0.06''x0.08''【Install Position】 : In the Engine【Note】 : Please send us VIN//chassis number to check if the part fit your car before purchasing !!
  • 【Pin Diameter】: 21mm/0.83''
  • 【Piston Diameter】: 82.5mm/3.25''
  • 【Ring Thickness】: 1.2*1.5*2.0mm/0.05''x0.06''x0.08''